Haber

Mersin Taşucu Limanı’nda 75 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

Mersin Taşucu Limanı’ndan Türkiye’ye gelen iki araçta Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince eş zamanlı yürütülen operasyonlarda 75 kilo esrar ele geçirildi.

İlk operasyonda gemiyle gelen lüks bir araç, gruplarca şüpheli görülerek röntgen taramasına gönderildi. Yapılan taramada şüpheli yoğunlukların tespiti üzerine araç arama hangarına götürülerek narkotik dedektör köpeği eşliğinde arandı. Köpeğin şüpheli bölgelere tepki göstermesi üzerine detaylı arama başlatıldı. Yapılan arama sonucunda aracın koltuk ve kapı içleri ile aracın doğal alanlarına gizlenmiş 31 kilo esrar ele geçirildi.

İkinci operasyonda ise gemi ile gelen ve boş olduğu belirtilen bir TIR’a ekiplerin röntgen çektikten sonra TIR’da şüpheli yoğunluk tespit edildi. Narkotik dedektör köpeğinin başlattığı aramada, köpeğin şüpheli bölgelere tepki gösterdiği görüldü. Yapılan detaylı incelemeler sonucunda traktörün traktörünün altına gizlenmiş 44 kilo esrar ele geçirildi.

Ekipler tarafından yapılan risk analizi ve hedefleme çalışmaları sonucunda nokta nokta tespit edilen iki araçta toplam 75 kilo esrar ele geçirilirken, uyuşturucu madde kullanımına izin verilmedi.

Silifke Cumhuriyet Başsavcılığı nezdinde olayla ilgili soruşturma sürüyor. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu